Fragmanı izle The Man in the High Castle

The Man in the High Castle

imdb: 8.1

Philip K. Dickin 1961 yılında yayınlanan aynı isimli kitabından esinlenerek yapılacak dizidir. Kitapta Alman ve Japonların ikinci dünya savaşını kazandığı bir dünya kurgulanmıştır.

Nazi Almanyası ve Japon İmparatorluğu II.Dünya Savaşı'nı kazanmışlardır. Dünyanın çeşitli yerlerine kukla hükümetler kurarlar. ABD'nin bir kısmını Japonya işgal etmiştir. İtalya tüm akdenizi ele geçirmiştir. SSCB dağıtılarak yok edilmiştir. Dünyada Almanya ve Japonya arasında soğuk savaş başlar. Hitler'in yerine gelen Bormann Ay, Venüs ve Mars'ta koloniler kurdurur.

Rufus Sewell, Luke Kleintank ve Alexa Davalos'un başrollerinde olduğu dizinin yapımcılığını usta yönetmen Ridley Scott üstleniyor.

Yorumlar (4)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @justice14noda

  tavsiye edebilirim rahatlıkla,kurgu güzel,oyunculuk iyi savaşın bu şekilde bitmemesine, nazilerin yenildiğine yatın kalkın dua edin.

  0 0
 2. @nuranreyhan

  çok güzel ve kaliteli bir dizi. 2 sezonu film tadında izledim . umarım devamı gelir.

  0 0
 3. @snkgl

  İlk yorumum olacak. Bilim kurgu sayfasından seçtiğim yüksek bir beklentimin olmadığı bir seçimdi. Fakat soluksuzca 2 sezonu bitirdiğim bir dizi oldu ve favorilerim arasında 3. sezonu beklediğim bir seçim haline geldi.
  Olayların akışı yavaş gelebilir fakat parçalar birleşince özelikle 2. sezon 10. bölümde “oha” diyeceğinize eminim.
  Bilim kurgu arayıp gelenlere ise beklentinizi karşılayacak bir bilim kurgu öğesi yok (zaten II. Dunya savaşı sonrası bir zamanda geçiyor olaylar) tek bir şey dışında onuda Spoiler olarak geçeceğim en ağır spoilerdır açıp okumak sizin elinizde.

  Spoiler içeren alan!
  Dizide ki bilim kurgu öğesi Paralel evrende günümüz dünyası oluşu :)
  0 0
 4. @mehmetcan.istanbul

  Çok iyi dizi

  0 0