Fragmanı izle Death Note

Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light (Raito), Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiç bir şeyde anlam görmemektedir.
Light, bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note" yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz.
"Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir."
Nedenini kendi bile bilmeden, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, bir adamın bir anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar. Ve 40 saniye sonra adam ölür.
Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçlulara yönelecektir. Ama ya dünya onun varlığını öğrenip peşine dünyanın en iyi dedektifi L'i takarsa?

Yorumlar (16)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  Tüm Yorumlar

 1. @Omrkrc

  Anime falan diye ön yargıyla yaklaşmamak gerek . Çok kaliteli bir dizi . LCDP’e baya benziyor.

  0 0
 2. @air_pirate28

  yıllardır unutamadığım über anime. şöyle de bir tespidim var:
  bu anime kanımca la casa de papel in de perde arkasındaki fikrini oluşturuyor. ikisi arasında ciddi paralellikler var. izleyenler farkedebilir.

  0 0
 3. @etarnaLove

  Yorum yapmak için girdim , mükemmel bir animedir bir günde tek attım tavsiyemde o dur zaten , diziside kısa zamanda gelir inşallah

  0 0
 4. @BLLCNTRN

  normal dizi hali eklenicekmi siteye eklenicekse ne zaman eklenicek

  1 0
 5. @KillDamage

  animeye ilgi uyandıran dizi

  0 0
 6. @gknbrsrck

  Eğer izlemekte kararsızsanız, hemen başlatın. Gerisi gelecek zaten. :)

  1 0
 7. @webster49

  Kesinlikle izlemelisiniz. Animeye karşı bir ön yargınız varsa benim gibi bunu izledikten sonra kesinlikle farklı düşünmeye başlıcaksınız. Önceden animeler çok saçma gelirdi ta ki bunu izleyip, bağlanana kadar. İlk başlamak için seçilebilicek tek anime olsa gerek ama bitince anlamsızca boşluğa düşüyorsunuz. Ve ben bunun yerini bir nebzede olsa doldurabilicek bir anime aramaya başladım.

  2 0
 8. @bisik

  bu anime kacmaz cogu diziye 10 basar. Mutlaka seyredin.

  0 0
 9. @draea16

  Anime hayranlığıma başlamamın sebebi. İzlemeyenler için ilk sırada söyliyeceğim bir anime. Breaking Bad ve Sons of Anarchy den bile önce gelen bir yapı benim için. İzlemeyen arkadaşlar bence kaçırmayın ve eminim sizi sarıcaktır. Son derece mükemmel ötesi.

  1 0
 10. @Blacknwhite

  Tek kelimeyle mükemmel.

  2 0