Fragmanı izle Dexter

DEXTER'LA TANIŞIN... KARANLIK DÜŞLERİNE ŞAHİT OLUN.

Gündüzleri adli tıp polisi, geceleri ise seri katil, üstelik ikisinde de çok başarılı. Bir katili bir başka katilden daha iyi kim anlayabilir! Öldürme arzusu dışında insani duygulardan yoksun doğan Dexter, ahlaki değerleri olan bir seri katil: Sadece yasaların elinden kaçmayı başaran canileri öldürüyor.

Üç yaşında öksüz ve yetim kalan Dexter, bir polis tarafından evlat edinilmiş. Yeni babası, Dexter'ın karakterindeki karanlık tarafı çok geçmeden fark etmiş ve onun önü alınamayan şiddet arzusunu, insan öldürenleri öldürmeye kanalize etmesini sağlamış. Bunun sonucunda Dexter, hem seri cinayet işleyenleri hem de kanundan yakasını kurtaran diğer katilleri kendine hedef olarak seçmeye başlamış. Dexter Morgan içindeki müthiş öldürme arzusuna karşın, günlük hayatta insanlarda hayli sakin, iyi huylu ve kendi halinde bir adam izlenimi bırakıyor. Sempatik görünümü sayesinde, kimse onun böyle bir "karanlık tarafı" olabileceğinden şüphelenmiyor

Dexter, şaşırtıcı olay örgüsüne ve kahramanına rağmen, ilk bölümünden itibaren en sevilen diziler arasında yerini aldı. Bu başarıda, iki kez Altın Küre ve oyuncuların meslek kuruluşu SAG ödülüne aday olan, televizyon eleştirmenlerinin En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Michael C. Hall'un da büyük payı var. Dexter, sizi bir katilin zihninin kanlı derinliklerinde dolaşmaya çıkarırken, Six Feet Under'dan tanıdığımız Michael C. Hall onu sempatik ve karizmatik kılarak bütün etik anlayışınızı değiştirecek. Onunla bağ kurarsanız kendinizi suçlu hissetmeyin.

Dizideki diğer bir tanıdık simaysa, Dexter'ın sevgilisi Rita rolünde, Joss Whedon'ın "Buffy the Vampire Slayer" ve "Angel" dizilerinde Darla'yı oynayan Julie Benz.

Yorumlar (61)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @ozgury13

  Yavaş izleyin çabuk bitmesin…

  0 0
 2. @senaakyel

  Hayatın yoğun şartları izlememe her zaman engel olmuştu bu diziyi. Şimdi başlıyorum bakalım. Gerçekten söylendiği kadar var mı görmüş olucaz. :)

  0 0
 3. @harununal51

  Hiçbiri senin yerini tutmuyor be reis :(

  2 0
 4. @Mertcan53

  Şiddetle tavsiye edilir!

  0 0
 5. @hallaydn

  8. sezonda problem var açılmıyor düzeltirseniz sevinirim.

  0 0
 6. @KillDamage

  O kadar geçen senenin üstüne aklına özet özet sahneleri gelir ya işte o kalanların bütünü bu diziyi kaliteli yapan şuan olsa 8 sezon izlemezdim

  0 0
 7. @recepsoygn

  Bitirdiginiz zaman hayatınızda bir eksiklik hissediceksiniz zaman geçirmeden izleyin

  Spoiler içeren alan!
  Sonu mutsuz bitmese çok daha güzel olurdu debra’m öldü aşkım benim
  2 0
  • @EskiKomando
   Spoiler içeren alan!
   Az kevaşe değildi Debra :) Bir Dexter kaldı o da üvey de olsa ağabey-kardeş bağlantısı yüzünden. Bu bağlantı bile zar zor engelledi!
   0 0
 8. @Pavoreous

  Zaman kaybı bir dizi değil hayattaki en iyi dizilerden biri 8 sezon olduğuna bakmayın 2 haftada bitirebilirsiniz konusu felan süper ötesi kesinlikle izleyin arkadaşlar izlemenizi ısrarla tavsiye ediyorum.

  0 0
 9. @Suleymann

  Kesinlikle izleyin ve izlettirin başka söze gerek yok!

  0 0
 10. @Woah

  Saçma sapan bir dizi, çocukça bir konuya sahip. Bu diziyi kim yaptıysa konusu aklına tuvaletteyken falan gelmiş herhalde. Zaten seri katile hayranlık duyan ergen bir izleyici kitlesi var, gerisini siz düşünün. Tamamen zaman kaybı. Onlarca başyapıt varken bir insan neden dizi demeye bile dilimin varmadığı bu uyduruk şeyi izlemek ister anlam veremiyorum.

  1 -25
  • @Woah

   Özlem galiba ailen hiç terbiye öğretmemiş sana.

   @ademrk Ben bu diziyi yorumlara aldanarak 1 sezon izledim, sadece 1 bölüm değil. Hadi güzelleşecek hadi güzelleşecek derken 1 sezon izledim. Bu sert yorumu da insanlar benim gibi, dizinin popülaritesine aldanarak, izlemeye başlamasın diye yaptım. Ne konu yelpazesinden bahsediyorsunuz? Tek konu; bir adam var cinayet işlemek istiyor. Her şey bunun etrafında olup bitiyor. Çok basit ve sığ. Mimikler falan kurtarmaz bir diziyi.

   İlk kez yabancı diziye başlayanlar için hazine gibi görünebilir fakat benim gibi, birçok farklı diziyi görmüş kimseler için bu dizinin konusu çok sığ ve yavan kalacaktır.

   0 -13
  • @ozlem1974

   ancak senin gibi mallar bu diziye saçma sapan der !

   4 -1
  • @ademrk

   Hatalarından biri sadece ilk bölümü izleyip ve aynı zamanda kulaktan dolma bilgiyle buraya gelip yorum yapman. İzlemeden gelip burada yorum yapıp -hem de düzgün olmayan bir üslupla- milleti aşağılamak. Ergen dizisi deyip geçiştirmişsin ama dizinin 8 sezon sürdüğünü görüyoruz. Ayrıca sen sanki hiç ergenlik döneminden geçmedin mi? Önyargılı olmadan diziyi seyretsen belki de seveceksin. Bu diziye bakıp sadece kötüleri öldüren bir adam görüyorsan yanılıyorsun. Müthiş bir konu yelpazesi var ve dizi çok iyi işlenmiş. Ayrıca Michael C. Hall’un mimikleri de tek kelimeyle efsane.

   6 -2