Fragmanı izle Penny Dreadful

12-13 bölümlük sezonlarla harika diziler yaratan Showtime kanalı, bu sezona yine bomba gibi bir yapımla dönüyor. Korku, psikoloji ve dramayı bir potada eritecek yapımın adı “Penny Dreadful”...

Dr. Frankenstein, Dracula, Dorian Gray ve bunun gibi korku ile beslenmiş hikayelerin canavarlarını bir araya getirecek olan dizinin kadrosu da ses getirecek cinsten.

Öncelikle Josh Hartnett, Eva Green ve Timothy Dalton’ın dizide yer aldığını yazayım. Sadece bu isimler bile konuya bakılmaksızın ilginizi çekecektir. Tabi ki sadece bu kadar değil. Dr Who dizisinden tanıdığımız Billie Piper, bir çok yapımda yab rol olarak görülen 20 yıllık tecrübe Helen McCrory, yine bir çok diziden yüzünü anımsayacağınız Rory Kinnear dizide yer alan isimler.

Yorumlar (34)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  Tüm Yorumlar

 1. @mad24

  Alternetifler bozulmus diziyi izlyemıyoruz admin bir kontrol edermisin

  0 0
 2. @Lanet-federal

  Nerde bu kambur igor nerde bu frankenstein ın malı mülkü

  0 0
 3. @KillDamage

  Psikoseksüel bir dizidir gerçeklik payı az ve tesadüflerin fazla olmasına rağmen bayağı beğendiğim bir dizi

  0 -2
 4. @bumin552

  Alternetifler bozulmus diziyi izlyemıyorum admin bir el atsanız.

  1 -1
 5. @avare

  vanessa iki sezandur senin hastanım :) bütün filimdekile bir yana sen biryana bir insan bukadarmı güzel oynar

  0 -1
 6. @cigdemciceksu

  Yazana hayran kaldım. Onca edebi sözü replik olarak nasıl güzel oturtmuş diziye. Dexter`la birlikte bir numaramı paylaşan aşırı güzel dizi

  0 -1
 7. @serkan01aslan

  şu sinir eden sonu olmasa 27 tane filmden oluşan dizi desek yeridir hani

  1 -1
 8. @hexa

  Biraz uzun bir yazı olucak ilk kısmında eleştirilerim ikinci kısmında ise övgülerim olucak.
  Teknik olarak dizi çok hatalı. Yan hikayeleri saçma sapan yollarla bitirdiler. Dorian Gray gibi karakteri harcadılar. Frankenstein’ın yaratığını (John Clare/ Rory Kinnear) gerçekten mükemmel oyunculuğuna rağmen bir türlü dizinin ana konusuna dahil etmediler ve karakteri harcadılar.Tanrı’nın Kurtu (Ethan Chandler/Talbot) diye 3 sezon vurgu yaptıkları adam kurta dönüşmeden final sahnesini bitirdi.En ilginci ise diziyi bitirme nedenler. Açıklamaya göre dizi zatem 3. sezonda biticekmis bir kesinti önünü kapatma yokmuş. Sizin elinizde Mr Hyde,Frankenstein,Tanrı’nın Kurtu,Dorian Gray gibi karakterler var. Nasıl bitiyor dizi çok bariz bir kesinti olabilir. (Bence)
  Mükemmel bir kast, mükemmel ötesi oyunculuk, bol izleyici, akıcı ve gizemli konu bir diziden daha ne isteyebilirsinki. Bence en güzeli 19. YY Londra’sını ve dünyasını çok kaliteli anlatıyor ne eksik ne fazla ne sıkıcı ne çok fantastik.
  Diziye yönelik eleştirilerim var ama kesinlikle ve kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi. Pişman olmazsınız ve size garanti ediyorum dizi bittikten sonra “keşke devam etseydi” diyceksiniz

  3 -1
 9. @hrnsr

  korku gerilim sevenler başlasın. biraz muhteşem kahramanlar filmini andırsada, daha dramatik ve etkileyici bir işleyişi var. bana göre imdb puanı 9. tabi tarzı sevenler için.

  0 -1
 10. @ComiC

  güzel de arada ani şeyler falan oluyor altıma ediyorum

  2 -1