Fragmanı izle Sherlock

Sherlock’u hiç böyle görmediniz! Sör Conan Doyle’un kahramanını günümüze taşıyan Sherlock'ta ünlü dedektif, modern teknolojiden yararlanan biri olarak karşımızda.

Sherlock Holmes günümüzde yaşasaydı, cinayet dosyalarını nasıl çözerdi? Üç bölümden oluşan film serisi Sherlock, ünlü dedektifi günümüze taşıyarak bu soruya cevap veriyor. Polise danışmanlık yapan bir kiralık dedektif olan Sherlock Holmes, izleyeceğimiz ilk bölümde John Watson ile tanışıp, tıpkı orijinal hikayedeki gibi Baker Sokağı'nda bir daire tutuyor. Birlikte ilk davaları zehirli bir hapla intihar etmiş gibi görünen üç kişinin cinayetinden kimin sorumlu olduğunu bulmaktır.

Eleştirmenlerce beğenilen modern Sherlock Holmes'ta The Other Boleyn Girl ve Atonement'taki rolleriyle tanınan Benedict Cumberbatch'i izliyoruz. Ortağı Watson'ı canlandıran Martin Freeman'i ise Love Actually ve The Hitchhiker's Guide to the Galaxy'deki başrollerinden hatırlayabilirsiniz.


BBC mini dizisi Sherlock ikinci sezonuyla izleyicilerin karşısında. Sherlock ile Watson rolünde Benedict Cumberbatch ile Martin Freeman yine hoş bir denge tutturmuş.

İkinci sezonda yine Sherlock Holmes’un kısa hikaye ve romanlarından uyarlanmış üç bölüm var. Birincisi, A Scandal in Bohemia’dan yola çıkan A Scandal in Belgravia; ikincisi üstadın belki de en meşhur macerası olan The Hound of Baskerville; üçüncüsü de izleyenleri çok etkileyen The Reichenbach Fall. Eleştirmenlerce beğenilen modern Sherlock Holmes'ta The Other Boleyn Girl ve Atonement'taki rolleriyle tanınan Benedict Cumberbatch'i izliyoruz. Ortağı Watson'ı canlandıran Martin Freeman'ı ise Love Actually ve The Hitchhiker's Guide to the Galaxy'deki başrollerinden hatırlayabilirsiniz. Cumberbatch ile Freeman’ın adlarının yanında şimdi, sırasıyla Tinker Tailor Soldier Spy ve The Hobbit yazıyor. İlkini, Smiley’nin sağ kolu Peter Guillam, ikincisini de Bilbo Baggins olarak izleyeceğiz. Bu arada, ilk kez birinci sezonun The Great Game’inde izlediğimiz kötünün kötüsü Moriarty’de aktör Andrew Scott’a da (Saving Private Ryan) dikkatinizi çekeriz.

Yorumlar (73)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  Tüm Yorumlar

 1. @ozgury13

  KALİTE…

  1 0
 2. @Lamerovski

  Evet baylar şimdi sherlock izliyoruz ve olayları anladığımız için kendimizi zeki yerine koyup elit tabakadanım moruq çünkü sherlock izliyorum ayıqtın?? ayağı çekiyoruz ve altınıza almadığınız hatun kalmıyor.

  0 -2
 3. @LCDP

  izlemeyi dusunenler vakit kaybetmeden izlemeye başlasın gercekden guzel dizi eğlenceli aksiyonlu sürükleyici. — 5. sezon ile ilgili de yapımcısı 2020 den once gelmiyecegini acıkladı merak edenlere duyrulur.

  0 0
 4. @eNeSYiLDiZ

  Dibine kadar kalite kokan bir yapım ve izlediğim en iyi dizilerden biri.

  2 0
 5. @T.mert26

  Dizi nedir? Nasıl yapılır? The Flash yönetmenlerine duyrulur

  1 0
 6. @ritasarioglu

  Bu dizi benim gözümde izlediğim en başarılı dizidir. Şu ana kadar çok başarılı diziler izledim ama hiçbiri Sherlock’un yerini dolduramadı. Bazen “keşke diziyi hafızamdan sildirebilme şansım olsaydı da tekrar tekrar aynı heyecanla sonunu bilmeden seyredebilseydim” diyorum. Oyuncularına zaten ayrı bir aşığım, her bir karaktere ayrı bir bağlıyım. Keşke bir mucize olsa da biri çıkıp “SHERLOCK 5. SEZON ÇEKİMLERİ BAŞLADI” dese, ben de mutluluktan havalara uçsam.. Her bölüm bir buçuk saat olsa da o kadar akıcı ki, ne zaman başlayıp ne zaman bittiğini anlayamıyorum.

  1 0
 7. @Bia-

  Kesinliikle kötü eleştriye katlanamayacağım bir dizi, gelmiş geçmiş en muazzam dizidir benim gözümde, herkes için öyle olmak zorunda değil ama o kadar seviyorum ki kesinlikle olumsuz eleştri duymaya bile katlanamam ^^ -Ki kötü eleştri yapılabilcek bi dizi değil, yapım, oyunculuk, konu, kalite tamamen mükemmel ve 2018’de hala izlemeyen kalmasın :3

  0 0
 8. @b3ngisu

  bir an bile düşünmeden başlayın

  0 0
 9. @blackkont

  İzlediğim en sağlam sürükleyici dizilerden birisi.Bölümler uzun olsa bile sıkmadan izletiyor.

  0 0
 10. @KING HAWK

  son sezon hariç EFSANEYDİ

  1 -9