Dil Seçeneği Knightfall 1.Sezon 1.Bölüm (You'd Know What To Do)

 7 Ara 17 |  98
Sinema Modu İzledim

Adem Yavuz Bostancı
altyazı çevirmeni.
Çeviri Notları
Acre: İsrail'in kuzeyinde Akdeniz kıyısında bir şehir. Müslüman Arap, Dürzi, Hıristiyanlar ile Yahudiler'in birlikte yaşadıkları bir şehirdir. Kutsal Topraklar: İbrahimi dinler Musevilik, Hıristiyanlık ve İslam için önem arz eden, günümüzde üzerinde İsrail ve Filistin'in bulunduğu topraklara verilen özel isim. Birçok dinin doğduğu bu topraklar, Haçlı Seferlerinin yapılmasına sebep olmuştur. Tapınak Şövalyeleri: Hristiyan Bağımsızlık Savaşçıları. Tarikatın askerî kanadı savaşlarda ün kazanırken tarikata bağlı diğer gruplar, Avrupa genelinde ve Kutsal Topraklar'da geniş ölçekte yapılanmış ve Kutsal Topraklar'da ve Avrupa'da birçok şehirde bağımsız olarak hüküm sürmüşlerdir. İsa'nın Kutsal Kasesi: Kutsal Kase, Mukaddes Kase ya da Graal (İngilizce: Holy Grail, Fransızca Graal), Hıristiyan mitolojisisinde, İsa'nın Son Akşam Yemeği'nde kullandığı iddia edilen, mucizevi güçleri olduğuna inanılan kase. Şalom: İbranice "Selam" ya da "Barış" demek.

Yorumlar (98)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  Tüm Yorumlar

 1. @Reynxow

  Vikings ile felan karşılaştırmıyorum.Ki vikings’in de çoğu şeyi mantıksız.Bu dizi de de olduğu gibi.Savaş sahneleri ne mükemmel öööğf diyorum,ne ıyyy bune diyorum.Ortalama bir dizi bence.Hatta ortalamanın biraz üstü.İzleyelim bakalım. Bu arada Tom Cullen sen ne yakışıklı adamsın be

  0 0
 2. @gevezegeyik

  Senarisle yönetmenin anlatmak istediği o kadar çok şey varmış ki bir an önce içlerini dökebilmek için saçmalamışlar da saçmalamışlar.

  Spoiler içeren alan!
  Baştaki savaş sahneleri berbat. Zekadan eser yok. Bir tane yahudi cinayeti işlettirip fransa kralına yahudileri sürelim aklını veren adamı ve de bu mala inanan kralı kim düşünmüşse bu işleri bıraksın bir zahmet. Simit falan satsınlar.
  Malum amerikanı ingilizi dizi film yaparken probaganda içerikli mesajlar serpiştirirler sahnelere ana fikre falan. Bu dizi de tamamen hıristiyanlık probogandası yaptığından verilmiş bu imdb puanı. Yoksa 4,1’i bile haketmiyor.

  . Kıssadan hisse : zamanınız değerliyse demiyorum, değersizse bile izlemeyin. O kadar berbat.

  0 0
 3. @DrRevolver

  Dizi güzel gibide sanki kamera geçişimi yoksa diyologlarmı bi garip geldi en bastaki kuşatma sırasındaki konuşmalar çok amatörce gibiydi . Bide tarafları gri yapsalar daha iyi olurdu bi tafarı kara bitarafı bembeyaz hiç olmamış ..

  0 0
 4. @barbarnen

  Ne kadar ilginçtir, dizide yahudileri acre kalesinde tapınakçılar kurtarmış, kimden? Tabii ki müslümanlardan.. sanki kudüste yahudileri ve müslümanları öldürmemişler gibi ilginç bir tarihi saptırma var.. müslümanlar da keklik zaten.. kılıç sallamayı bile bilmiyorlar.. halbuki o dönemde en iyi süvariler araplarda vardı.. tarih bu kadar çarpıtılır.. ama yine de izleyeceğim

  1 0
 5. @ErenCice

  Buralar değerlenecek efsane dizi #rez <3

  0 -1
 6. @ferdifon

  Lütfen Bizin gibi dandik internet altyapı sı olanlar için 480 p secenegi eklensin. Malum ülkemizde internet cok iyi cok .

  2 0
 7. @acelen

  Peaky Blinderstan sonra izleyince oyunculuklar müsamere kıvamında…

  1 0
 8. @Meric Gencturk

  Bok gibi dizi.

  0 0
 9. @azrail007

  adamlar yapıyor bizde izlemek düşüyor

  0 0
 10. @Cuguruk

  Diziyi seyretmeyecek olsanız bile mutlaka buradaki yorumları okuyun :) Ben başladım bırakamadım

  1 0

Bu bölümü beğendiniz mi?