Dil Seçeneği Runaways 1.Sezon 7.Bölüm (Refraction)

 19 Ara 17 |  14
Sinema Modu İzledim

Adem Yavuz Bostancı
altyazı çevirmeni.

Yorumlar (14)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  Tüm Yorumlar

 1. @edizbora61

  Sonu acayip güzeldi be.Chase in babası ölse bari.Hiç sevemedim onu

  0 0
 2. @Erupapal

  merhabalar şu dizi müziğini google amcayla bir türlü bulamadım bileniniz varsa yazabilir misiniz teşekkürler :) bu arada dizi gerçekten ağır ilerliyor ne mükemmel ne kötü tadımlık gidiyor artık bakalım ilerideki bölümlerde bizi neler bekliyor göreceğiz :)

  0 -1
 3. @Umut K

  Çok yavaş ilerliyor. Öbür bölümlerde hızlanacağını umuyorum ama böyle devam ederse bırakacağım.

  2 -2
 4. @ ?

  dizi hala vasat bir sekilde ilerliyor bir iki bolum heyecan yaratmakla olmuyor bu is, bitti bu dizi….

  0 -5
 5. @ademyavuz6 çevirmen

  Arkadaşlar, merhaba;

  Runaways’in altyazıları hakkında genel bir açıklama yapmak istiyorum. Site yönetimi tarafından bana gelen altyazılarda 4 bölümdür eksikler ve her ne kadar aynı anlama çıksa da farklı cümleler yer alıyor. Mesela: I saw her the other day => I saw her yesterday. Bu çok basit ve ilk aklıma gelen örnek. Bu tür ekranda farklı, altyazıda farklı cümleler maalesef gömülü altyazılarda bulunabiliyor. Ayrıca bu bölümde 30 küsür satır eksikti ve eksik olan kısımları ekleyip, bir de senkronlarıyla uğraştım. Amacım şikâyet etmek değil, sizleri bilgilendirmek. Durum bundan ibaret. Çevirmeni eleştirirken lütfen bunları göz önünde bulundurun. Saygılarımla. XoXo.

  14 -1
 6. @KraliceLagerha

  Son iki bölümde heyecanı yukarı çekmişlerdi ama bu bölüm iyice duygusala bağladılar. Yok onu bunu kimle aldatmış, yok kimin eli kimin cebinde. Son birkaç dakikaya kadar aksiyon olmayan bir bölüm. Marvel’den bir hayal kırıklığı daha maalesef. Her çizgi romanın dizisini/filmini yapmaya devam ederlerse kalite iyice yerlerde sürünecek.

  4 -4
 7. @LadyCarmilla
  Spoiler içeren alan!
  Ah be Molly’e çok üzüldüm ya,en büyük korkusu başına geldi. :( Runaways çetesinden ilk ”kaçan” da o oluyor.

  çeviride bazı yerlerde yanlışlıklar var,yinede teşekkürler

  1 -1
  • @LadyCarmilla

   Ben cevirmene ne hakaret ettim nede kotu bir soz soyledim,sadece bazi yerlerde yanlisliklar oldugunu belirttim ve yinede tesekkur ettim. Saygisizca bir hareket yapmamisken bana bu saldirisinizin amaci nedir? Yillardir bu sitedeyim hic bir cevirmene hakaret etmemisken sizin bana saldirmaniz gercekten cok komik.

   7 -3
  • @KraliceLagerha

   Çevimen tutup da size ”Daha de/da bağlacını ayırmayı bilmeden benim çevirime nasıl laf ediyorsunuz?” dese cevabınız ne olurdu merak ettim.

   4 -7
 8. @gracius61
  Spoiler içeren alan!
  Ulan çocuk gelecekten sana diyor ne yaparsan yap Fistigon’ları alma diye sen gidip gene alıyon. Ondan sonra niye böyle oldu.
  3 -1
 9. @Arafta

  Dizinin bir konusu yok saçma sapan bir yere gidiyor çekilir dert değil. Bu bölümden sonra izlemeyi bırakıyorum. Aileler bu tarz şeyleri neden yapıyor, daha önce iyi biriydiler de sonradan mı kötü oldular, bu aileler neyin nesi, uzaylı mı vs. Çocuklar özel güçlerini nasıl elde etti, 7 bölüm olmuş hala bu soruların cevapları verilmiyor. Vasatsın Runaways hem de inhumans’dan bile kötüsün ^_^

  2 -5
  • @aslanbeyas

   hepsinin güçleri farklı olaylardan dolayı var. Gert DNAsıyla oynandığı için, Chase teknolojik, Caroline Dean hatırladığım kadarıyla kree kanı taşıyor, Moly Hayes mutant, mutan x geni taşıyor. Alex hakkında fikrim yok. Ayrıca dizinin hareketlenmesi için önce kaçaklar olmaları gerekiyor. Bu bölümler olmasa bunlar neden ailelerin ayrı diye soracaksınız. Çok kötü bi dizi değil , çok şey beklemeniz zaten anlamsız. O kadar çarpıcı olsaydı filmini çekerler cinematik evrene katarlardı. Geçmişle ilgili ayrıntıları fox telifinden anlatmayacaklardır. 1in asası, mutant avanger üyesi gibi şeyler duyamayacağız bu yüzden beklentilerinizi yüksek tutmayın. Nico Minoru abangera katılmayacak yada Moly Hayes Xmen olmayacak.

   2 -2
 10. @isfandiyargultigen
  Spoiler içeren alan!
  Sonda Chase’n babasına attığı yumruktan sonra olaylar kopacaktır dememe kalmadı, babayı geberteyazdılar :D
  7 -1

Bu bölümü beğendiniz mi?